Základy pro pokročilé #01 – Pevnost

Zdravím všechny!

Vzhledem k tomu, že někdo zde může stále tápat, rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o rady a zkušenosti.

1.) Co stavět?

Záleží dost na vašem cíli a pozici – pakliže se chcete drát dopředu a v žebříčku se umístit do top 100, pak se tam určitě nehrňte, pokud nemáte na 14., spíše však 15. úrovni kasárny, obranné + surovinové budovy a v kovárně jednotky.

S dobrou obranou a útokem, se pak totiž vyvarujete mnoha napadením, ze strany dalších hráčů a v klidu si doděláte zbylé budovy.

Pak je tu ještě druhá možnost pro mírumilovné hráče, kterým je vlastně jedno na jaké pozici jsou, hlavně že mají pro svou pozici dostatečnou obranu a bez útoků si poklidně staví dál co chtějí – pro tyto hráče pak platí neútočit a rozšiřovat pouze: důl na drahokamy, surovinové budovy (nejvyšší priorita), akademii a Rytířskou síň , na okraj to doplňte stavbou dělnické ubikace a pokladnice, pokud vám současné místo v inventáři nestačí.

Pro obojí však platí, že prioritou je dobrá (v druhém případně alespoň dostačující) obrana a surovinové budovy – až budou rovny úrovni vaší Pevnosti, pak se teprve rozhodujte, co dál stavět.

2.) Bitvy

Rozhodně nejrychlejší způsob, jak získat suroviny. Strategie je jednoduchá – buď poslat armádu v plné síle na oběť se slabší armádou a získat obrovský počet surovin, nebo útočit na nepřátele s nulovou obranou a armádu rodělit třebas na 5-6 menších útoků a těmi si suroviny nahrabat.

Na bezbranné oběti (tedy ty, co mají pouze zeď) útočte stylem, že vpravo dole budete mít ne zeleného ale žlutého smajlíka.

V zásadě platí, že mezi přechodem červeného – zeleného smajlíka, je několik žlutých, využívejte proto vždy druhého žlutého smajlíka (tedy máte červený smajlík, žlutý smajlík a klíčový další žlutý smajlík značící úspěšnost útoku).

Osobně se držím pravidla násobku tří – tedy množství ukradených surovin se rovná (minimálně!) trojnásobnému násobku ceny použitých vojáků k útoku.

Vzhledem k délce tréninku totiž chceme,aby se nám útok vyplatil z hlediska čistého zisku, který za něco stojí. Pochopitelně pokud nemáte čas  hledat obránce s požadovaným ziskem nebo prostě jen nechcete, zaútočte především tak, aby se vám pokryly náklady na armádu a cokoliv navíc vám zbylo. Také nemá cenu protáčet obránce více jak 9x, potom se totiž opakují.

3.) Pár slov závěrem

Chtěl bych jen říci, že tohle je primárně můj osobní názor vycházející ze zkušeností, rozhodně netvrdím že je to jediná správná cesta a ta nejlepší. Dále bych chtěl podotknout, že se můžete ignorací neodstatečné obrany dostat do „mrtvého bodu“, kdy v podstatě budete jen obětí farmení a stavět se vám bude jen obtížně – problém tkví v tom, že věhlas pouze získáváte ale neztrácíte (do tohoto bodu jsem se dostal a byl podán a schválen návrh na změnu, v podobě možnosti věhlas nejen získávat ale i ztrácet tak, jako je tomu v Aréně a u Mazlíčků, aby byla možnost se od silných hráčů vzdálit, a nedostatky v obraně dohnat).

Doufám že jsem vám alespoň částečně nastínil jednu z možností hraní Pevnosti, za případné komentáře  in-game  budu rád. Pokud chcete názor i jiných hráčů, v cechu je pár jednotlivců, kteří jsou dál než já a k tématu také mají co říct, i na ty se můžete v případě nejasností obrátit.

Závěrem přeji hodně úspěchů 🙂

 


Posted in Návody and tagged by with comments disabled.